امنیت پرواز

ایمنی و امنیت، میزان دانش و اطلاعاتی است که درباره ی ریسک می باشد و مورد آزمایش قرار می گیرد. می توان اظهار داشت که هیچ نوع دیگری از حمل و نقل در این حد بر خطای بشر و ماشین ها وابسته و حساس نمی باشد.

سیستمهای ترمز هواپیمایی و تلاشهای پی‌گیر طراحان

پیشرفتهای بوجود آمده در تکنولوژی مواد، روشهای طراحی و آزمون‌های بعد از ساخت موجب گردیده که در کیفیت و کارائی ترمزهای هواپیماهای جت امروزی بطور چشمگیری بهبود حاصل شود و بدون اینکه فضای بیشتری را اشغال کند دارای اوزون کمتری نسبت به ترمزهای قدیمی باشد.

شرکت بوئینگ: بزرگترین شرکت هوا و فضا

هم اکنون شرکت بوئینگ به بزرگترین شرکت هواپیمای در دنیا تبدیل شده است. این شرکت در سال 1916 توسط ویلیام ای بوئینگ در سیاتل واشنگتن تاسیس گشت.

سوخت های هواپیمایی جایگزین، در دوره اوج مصرف سوخت

پس از اتمام سوخت فسیلی جهان چه اتفاقی برای صنعت هواپیمایی رخ خواهد داد؟ برای پاسخ به این سوال ، باید در این صنعت تغییراتی ایجاد کرده و به فکر پیشرفت هایی در آینده بود. هواپیمای تجاری یکی از مهمترین بخش های اقتصاد جهان می باشد.

طراحی خطوط هوایی

نقش و نگار خطوط هایی هوایی شامل سه عنصر اصلی که عبارتند از : نام خطوط هواپیمایی بر بدنه هواپیما، آرم حک شده بر دم هواپیما و خطوط رنگی که بر بدنه و دم هواپیما کشیده می شوند.

برادران رايت

دو مهندس خودآموخته که در یک فروشگاه دوچرخه­سازي کار مي­کردند، دنيا را براي هميشه به مکانی کوچک‌تر تبدیل کردند! مقاله­اي از بيل گيتس

Asemane IranTop